PROF. DR. ALİ KAYA VE BŞK. YÜKSEL YAŞAR Açıklama Yaptı

DAĞDER Genel merkezinde mensuplarıyla bir araya gelen Prf.Dr. Ali Kaya, son yıllarda dernek üyeleri arasında bir ayrışma bir çözülme olduğunu iddia ederek, ‘Ben bu ayrışmayı bu ikilemi bitirmek için başkan adayı oldum. Bu yola girerken çevreminde yoğun desteğini gördüm. DAĞDER’i sözü dinlenen, yöre için Bursa için ne diyeceği beklenen ve sözü dinlenen bir kurum haline getireceğim’ diye

konuşarak hedeflerine açıklıkgetirdi.
16 Ağustos tarihinde Merinos Kültür Mekezinde yapılacak olan DAĞDER olağanüstü genel kurulunun dernek üyelerini birleştirici bir özelliğe sahip olacağına inandığını belirten Prof. Dr. Ali Kaya, ‘Bu kurul Derneğimizi özlenen ve beklenen çözüm odaklı bir sivil örgütü olmamız için atacağımız ilk adım olacaktır’ dedi. Hedeflerinin arasında DAĞDER i dünü bilen, güne açık yarınları net okuyabilen ve geleceğe hazırlanan bir sivil toplum oluşturabilecek bir dernek haline getirebilmenin ilk sırada yer aldığını ifade eden Kaya, ‘Biz derneğimizi kurumsal yapısını tamamlamış ve tüm kesimlerin onayı ile oluşmuş bir yönetim oluşturarak tüzüğünde yer alan tüm amaçları gerçekleştirmek için uygun faaliyetler planlayip uygulayabilen yeni bir dönem için aday olduk ve yola çıktık’ dedi.
DAĞDER Genel Başkanımız Yüksel YAŞAR İse 16 Ağustosta yapılacak olağan üstü genel kurulda tüm dağder üyelerimizi merinos AKKM Osmangazi salonunda DAĞDER’i sahiplenerek birlik beraberlik içerisinde yöremize yakışır bir kongre olması için tüm hemşehrilerimizi kongreye davet etti.