Özlüce Doğa Koleji & DAĞDER Büyükorhan’da

Bursa Özel Özlüce Doğa Koleji öğretmen ve öğrencileri, Büyükorhan ilçesinde bulunan Aktaş, Sarnıç, Armutçuk, ve Karağız köy okullarındaki öğrenci kardeşlerini ziyaret, köy okullarında öğrenim gören öğrenci kardeşlerine giyim yardımı kapsamında hediye taktim ettiler.

Soğuk kış günlerinde yürekleri ısıtacak davranışlarda bulunan ve yardımlaşmayı kendilerine görev edinen öğrenciler, maddi durumu iyi olmayan öğrencileri kardeş ilan etti. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Büyükorhan ilçesinde bulunan Aktaş, Sarnıç, Armutçuk ve Karağız köy okulları öğrencilerini öz kardeşi gibi benimseyen Kolej öğrencileri, biriktirdikleri harçlıklarla kardeşlerinin hem kalbini hemde ellerini ısıttı.
Kışı çok sert ve çetin geçen Büyükorhan’da yürekleri ısıtan Özel Kolej öğrencileri kardeş okullarını unutmadı.

Sosyal sorumluluk projelerine önem veren ve her yıl kendilerine kardeş edindikleri okullara bir dizi yardımda bulunan öğrenciler, bu yılda kardeşlerine yardım eli uzattı. Miniklerin kalbine dokunan hediyeleşme töreninde duygu dolu anlar yaşandı.

Büyükorhan Sarnıç İlköğretim Öğretmeni Ali Yücel Karahan öğrencilerinin küçücük hediyelerle dünyalar kadar sevindiğini belirterek, “ Öğrencilerimizin yüzünü güldürmek o kadar basit ki. Ağabey ve ablaları onları bu kış gününde unutmadı. Yeni kıyafetler onları soğuklardan koruyacak. Kardeşlikleri, dostlukları, arkadaşlıkları pekişecek ve ben inanıyorum ki bu okullar arasındaki kardeşlik bağı bir ömür boyu sürecek” diye konuştu.

Yardımlaşmanın önemine değinen ve bu projede yer almaktan gurur duyduklarını ifade eden Özel Özlüce Doğa Koleji Müdürü Aslıhan Çelik, “ Buna benzer sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdikleri için öğrencilerimle gurur duyuyorum. Projeye destek veren yardım eli uzatan tüm öğrencilerime teşekkür ediyorum. Ülkemizde bir çok yardım eli uzatacak okullar ve öğrenciler var. Bu konuda herkesin destek olması gerekir. Herkes elini taşın altına koysun, çocuklar üşümesin ve rahatça okusun” dedi.

GENEL BAŞKANIMIZA ÖZEL TEŞEKKÜR

Okullar arası yapılan ziyaretlerin öğrencilerin kaynaşması ve birlik beraberlik ile yardımlaşma duygularının artmasında önemli bir faktör olduğuna dikkat çeken Büyükorhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Recai Arvas, “ Bu şekilde yapılan ziyaretler öğrencilerin kişisel gelişimlerinde ciddi manada rol oynar. Hediyeleşme, yardımlaşma kardeşliği pekiştiren, paylaşmayı öğreten bir olaydır. Bu türlü faaliyetler genel olarak tüm yurtta artması gerekmektedir. Bu anlamlı sosyal sorumluluk projesinde okullarımızın ve öğrencilerimizin buluşmasında köprü olan Dağ-Der Başkanı Prof. Dr. Ali Kaya’ya, Özlüce Doğa Koleji Müdürü Aslıhan Çelik ve Müdür Yardımcısı İsa Tozan’a teşekkür ederek, Büyükorhan’a kadar gelerek yapmış oldukları anlamlı ziyaretlerinden ötürü Doğa Koleji öğrenci ve öğretmenlerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür ediyorum” dedi.
Kendilerine ziyarete gelen öğrenci arkadaşlarını sıcak ve samimi bir şekilde ağırlayan Büyükorhan Köy Okulları öğrencileri, en kısa zamanda iadeyi ziyaret yapacaklarını söyleyip arkadaşlarını el sallayarak uğurladı.
A.ERDEM