Geleneksel Bayram Danışığımız coşkuyla yapıldı -izle/foto galeri

Derneğimiz DAĞDER’in (Orhaneli-Keles-Büyükorhan-Harmancık ve Osmangazi’ye Bağlı Dağ Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) geleneksel olarak bayram sonrası ilk salı günü düzenlediği bayramlaşma ve salı danışığı büyük bir coşku ile gerçekleşti.

DAĞDER Sosyal medya hesaplarından da canlı yayınlanan programa Bursa protokolü de yoğun ilgi gösterdi.

Genel Başkan Yaşar Türk

Genel Başkanımız Yaşar Türk, konuşmasında Dağder’in etkinlik ve çalışmalarını paylaşarak Kamu Yararına Dernek olma sürecimizi anlattı. Bayramlaşma danışığına katılanlara teşekkür eden Türk, DAĞDER’in geleceğinin parlak olduğunu kent, ülke ve dünya insanlarına katkı sunmaya devam edeceğini belirtti.

Bayramlaşma danışığı Ak Parti Bursa Milletvekilleri Hakan ÇAVUŞOĞLU, Osman MESTEN, Ahmet KILIÇ, Emine YAVUZ GÖZGEÇ, Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Erkan AYDIN, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ, Ak Parti Bursa İl Başkanı Davut GÜRKAN, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay YILMAZ, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Halil DÖNER, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Remzi ÇINAR, Orhaneli Belediye Başkanı Ali AYKURT, Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet KORKMAZ, Keles Belediye Başkanı Mehmet KESKİN ile Ak Parti, MHP ve İYİ Parti’nin temsilcileri, sivil toplum kuruluşları başkanları, köy dernek başkanları ile üyelerimizin katılımıyla yapıldı.

Programda protokol ve bayramlaşma konuşmalarının ardından yöresel müzikler eşliğinde danışık programı yapıldı. Danışık programına yöre müzisyenlerinden Ömer ANİŞ, Şaban ÖZ ve Ahmet BAYHAN dağ yöresinin sevilen türküleri ile renk kattılar.