DAĞDER ÖNCÜLÜĞÜNDE “HAİN İSTANBUL SALDIRISI” KONULU BASIN BİLDİRİSİ

BURSA HEMŞEHRİ DERNEKLERİ FEDERASYONLARI
“HAİN İSTANBUL SALDIRISI’ KONULU BASIN AÇIKLAMASI DAĞDER GENEL MERKEZİNDE YAPILDI. BASIN AÇIKLAMASINI DAĞDER GENEL VE ONURSAL BAŞKANIMIZ PROF.DR. ALİ KAYA OKUDU.

BURSA HEMŞEHRİ DERNEKLERİ FEDERASYONLARI

“HAİN İSTANBUL SALDIRISI’ KONULU BASIN BİLDİRİSİ.

                                                                                                11/12/2016

Aziz Milletimiz;

Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bekasına, Milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden; her seferinde hunharlık ve alçaklık şiddetini tırmandıran terör eylemleri zincirine dün gece bir yeni halka daha eklendi.

 Emniyet teşkilatımızı ve güvenlik güçlerimizi hedef alan bir saldırı gerçekleştirildi. İstanbul Maçka Parkı’nda meydana gelen iki ayrı patlama sonucunda çok sayıda polis memuru ve emniyet görevlilerimiz ve sivil vatandaşlarımız şehit oldu ve 150’nin üzerinde vatandaşımız da yaralanmıştır.

Bilindiği üzere, bu türden eylemlerin yegâne gayesi, bu coğrafyadaki toprakların ve milletimizin parçalanmasıdır. Kirli ellerin yönettiği bu tür eylemler; toplumda infial meydana getirerek halkımızı sokaklara döküp vatandaşımızı birbirine düşürerek kardeşi kardeşe kırdırmak istenmektedir.

Hainler bilmelidir ki, bu coğrafyada binlerce yıldır kardeş olarak birlikte yaşayan bizler teröristlerin hedeflerini boşa çıkarmak için şuursuzca sokaklara dökülüp, kargaşa yaratılması tuzağına düşmeyeceğiz. Acımızı içimize bastırıp, her şeyin farkında olarak, yılmadık ve yılmayacağız, korkmuyoruz ve sinmeyeceğiz, dün olduğu gibi bugün de yarın da iri ve diri olarak dimdik ayakta olduğumuzu tüm cihana haykırıyoruz.

Yedi düvel bilsin ve anlasın ki nereden gelirse gelsin, kim düzenlerse düzenlesin ne çeşit yapılırsa yapılsın kahpe tuzaklara boyun eğmeyeceğiz.

Biliyor ve inanıyoruz ki, canla ve kanla alınan bu topraklara, son nefes verilinceye kadar, son damla kan akıncaya kadar hiçbir kirli el değmeyecektir.

Devletimizin, dün geceki menfur saldırının ve daha önceki bu türden tüm eylemlere katılan, planlayan, organize eden, kısaca dahli olan tüm hainlerin bulunup yakalanarak en ağır şekilde cezalandırılacağına inanıyor ve tüm vatandaşlar olarak bekliyoruz.

Bu mübarek kandil gününde duamız ve beklentimiz bu vatana göz koyan, bu millete zarar veren bütün harici ve dâhili düşmanların, hainlerin, işbirlikçilerinin bu topraklar üzerindeki varlıklarının ve onların kanlı kansız her türlü oyunlarının hezimetle bitmesidir.

Milletimizin bir kez daha ve son kez başı sağ olsun. Vatan sağ olsun

Prof.Dr Ali Kaya

Dağder Genel Başkanı

BURSA HEMŞEHRİ DERNEKLERİ VE FEDERASYONLARI

DAĞDER, BİLDEF, Hüdavendigar Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu, Bursa Ardahan Dernekler Federasyonu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği, Bursa Zonguldaklılar Derneği, Bursa Antalyalılar Derneği, Bursa Nevşehirliler Derneği, Bursa Niğdeliler Derneği,

Uluşehir Bursa Derneği, Bursa Oltulular Derneği, Bursa Ulucami Derneği, Eski Bursalılar Derneği,Bursa Ordu’lular derneği,Anadolu Dernekler federasyonu,Mustafakemalpaşalılar Derneği,Bursa Merkez ve İlçeleri Roman dernekleri Federasyonu,Bursa Bayburt’lular Derneği,Bursa Çorumlular DeneğiKeles Akçapınar Köyü Derneği,Keles Kemaliye Köyü Derneği,Harmancık Gökçeler Köyü Derneği,Osmangazi Çaybaşı Derneği,Orhaneli Çivili Köyü Derneği,Orhaneli Erenler Köyü Derneği,Harmancık Ece Mh.Derneği,Harmancık Akalan Köyü Derneği,Harmancık Gedikören Köyü derneği,Keles Düvenli Köyü Derneği,Keles Kocakavacık Köyü Derneği,Keles sorgun Köyü Derneği,Keles Gelemiç Köyü      Derneği,Bursa Ertuğrulgazi,Osmangazi yörük Türkmen Derneği,Büyükorhan Kınık Derneği,Büyükorhan Geynik Köyü Derenği,Büyükorhan Pınar Köyü Derneği,Bursa Karacabeyliler Derneği.Tuzaklı derneği, Seferışıklar