Cem Sevik Dağ yöresinin gururu oldu -izle

TÜBİTAK tarafından her yıl verilmekte olan Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

2017 yılı ‘Mühendislik Bilimleri’nde Teşvik Ödülünü Bursa Büyükorhanlı olan ‘Doç. Dr. Cem Sevik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın elinden aldı.

Anadolu Üniversitesi desteği ile başvuru gerçekleştirdiğini belirten Doç. Dr. Cem Sevik aldığı ödül ile ilgili olarak, “Bu ödül geçmişten bu yana, Nanomalzemelerin yenilenebilir ve çevre dostu enerji üretimi uygulamaları ile doğrudan ilişkili fiziksel özelliklerinin araştırılması konularındaki yaptığımız çalışmalardan hareketle, gelecekte de nitelikli bilimsel katkılar yapacağınız düşünülerek verilen bir ödüldür. TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından bu prestijli ödüle layık görülmek benim için son derece mutlu edici bir gelişme. Böylesine anlamlı ve kıymetli bir ödülü Cumhurbaşkanımızın elinden almak bizim adımıza onur ve şereftir.” şeklinde konuştu.

Aldığı ödülü şu an üzerinde çalışmakta olduğu kuramsal ve deneysel projelerde değerlendireceğini dile getiren Doç. Dr. Sevik; Bu tür teşviklerin çok önemli katkılar sağladığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bilim insanlarına bundan sonraki çalışmalarında başarı dileyerek, “Kendilerinden ülkemizin önünü açacak, bilim dünyasına yön verecek çok daha büyük başarılar beklediğimizi de özellikle ifade etmek isterim” dedi.