30. kuruluş yılını kutlayan Dağ-Der toparlanma süreci gençlerden başladı

sedat-akar-ali-kaya

Dağın arka tarafındaki Keles, Orhaneli, Büyükorhan, Harmancık ilçelerinin sesini duyurmak amacıyla kurulan Dağ-Der’in gelişiminde kuşku yok ki  Prof. Dr. Ali Kaya’nın ayrı bir yeri var.
Bu yıl, kuruluşunun 30. yılını kutlayan Dağ-Der’in sözü dinlenen ve görüşü önemsenen dernek haline gelmesi Kaya’nın birinci döneminde gerçekleşti.
Yıllar sonra yeniden Dağ-Der Genel Başkanı görevini üstlenen Prof. Dr. Ali Kaya, bu kez önünde bir de toparlanması gereken dernek buldu.
O da…
İyi bildiği yapıyı toparlamaya gençlerden başladı. Dağ-Der’in önemli gücü olmasına karşın son yıllarda sessizleşen Ünidağ’ı, yani Üniversiteli Dağlıları yeniden organize etti.
Emre Güleç’in başkanlığında harekete geçen Ünidağ köylerde çalışmalarına başladı, hatta bazı köy okullarına kütüphaneler yaptı.
Bununla birlikte…
Dağ-Der Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Akar’la birlikte ziyaretimize gelen Ali Hoca 3 yıla yayılan stratejik plan hazırlayarak, yeni bir dönemin de önünü açtı. 65 maddeden oluşan bu 3 yıllık stratejik plan bir anlamda derneğin geleceğini şekillendiriyor.
Ayrıca…
Yeni dönemde dağın bir de mehter takımı oldu. Terör saldırısıyla ertelenmeseydi, 16 aralık Cuma akşamı Büyük Danışık’ta dağlıların karşısına çıkmaya hazırlanan mehter şimdi yeni bir program bekliyor.
Derneğin yenilenen internet sitesinden de üyelik bilgilerine kolayca ulaşılabilecek.